Durham County Canine Association Premier Open Show

DETAILS:

  • Location: East Durham College, Houghall Campus, Houghall, Durham. DH1 3SG
  • Show type: General
  • When: 14 Jul 2019
  • Online entries: will close on 29 Jun 2019
  • Paper entries: CLOSED FOR PAPER ENTRIES

CLASS PRICES:

Member Non-member
£5.00 (first entry, per dog) £5.50 (first entry, per dog)
£1.00 (subsequent entries, per dog) £1.00 (subsequent entries, per dog)

SHOW CLASSES:

A.V. Imported Breeds Register Type: Breed Group (Imported Register)

Judge: Mr. Stuart Smith (Bondor)
  • Class 1: A.V. Imported Breeds Open

Gundog Group Type: Breed Group (Gundog)

Judge: Mrs. Hilary Buckley (Buckleyhill)
  • Class 2: Flat Coated Retriever Puppy
  • Class 3: Flat Coated Retriever Junior
  • Class 4: Flat Coated Retriever Post Graduate
  • Class 5: Flat Coated Retriever Open
Judge: Mrs. Judith Keating (Whistletyne)
  • Class 6: Retriever (Labrador) Puppy
  • Class 7: Retriever (Labrador) Junior
  • Class 8: Retriever (Labrador) Post Graduate
  • Class 9: Retriever (Labrador) Limit
  • Class 10: Retriever (Labrador) Open
Judge: Ms Gillian Tierney (Ceilloch)
  • Class 11: German Shorthaired Pointer Puppy
  • Class 12: German Shorthaired Pointer Junior
  • Class 13: German Shorthaired Pointer Post Graduate
  • Class 14: German Shorthaired Pointer Open
  • Class 15: German Wirehaired Pointer Post Graduate
  • Class 16: German Wirehaired Pointer Open
Judge: Mrs. Michelle Partridge (Piacente)
  • Class 17: Italian Spinone Puppy
  • Class 18: Italian Spinone Junior
  • Class 19: Italian Spinone Post Graduate
  • Class 20: Italian Spinone Open
Judge: Ms Laura Kolbach (Pawsword)
  • Class 21: Hungarian Vizsla Post Graduate
  • Class 22: Hungarian Vizsla Open
  • Class 23: Hungarian Wire Haired Vizsla Post Graduate
  • Class 24: Hungarian Wire Haired Vizsla Open
  • Class 25: Pointer Puppy
  • Class 26: Pointer Junior
  • Class 27: Pointer Post Graduate
  • Class 28: Pointer Open
  • Class 29: Irish Setter Puppy
  • Class 30: Irish Setter Junior
  • Class 31: Irish Setter Post Graduate
  • Class 32: Irish Setter Open
  • Class 33: Irish Red & White Setter Post Graduate
  • Class 34: Irish Red & White Setter Open
  • Class 35: Gordon Setter Puppy
  • Class 36: Gordon Setter Post Graduate
  • Class 37: Gordon Setter Open
Judge: Mrs. Barbara Patricia Madigan (Tricajon)
  • Class 38: American Cocker Spaniel Puppy
  • Class 39: American Cocker Spaniel Junior
  • Class 40: American Cocker Spaniel Post Graduate
  • Class 41: American Cocker Spaniel Open
Judge: Mrs. Sandra Terry (Shaggylands)
  • Class 42: Cocker Spaniel Puppy
  • Class 43: Cocker Spaniel Junior
  • Class 44: Cocker Spaniel Post Graduate
  • Class 45: Cocker Spaniel Open
  • Class 46: Clumber Spaniel Post Graduate
  • Class 47: Clumber Spaniel Open
  • Class 48: Sussex Spaniel Post Graduate
  • Class 49: Sussex Spaniel Open
  • Class 50: English Springer Spaniel Puppy
  • Class 51: English Springer Spaniel Open
  • Class 52: Welsh Springer Spaniel Puppy
  • Class 53: Welsh Springer Spaniel Open
  • Class 54: Field Spaniel Post Graduate
  • Class 55: Field Spaniel Open
Judge: Ms Ann Douthwaite (Gracewood)
  • Class 56: Retriever (Golden) Puppy
  • Class 57: Retriever (Golden) Junior
  • Class 58: Retriever (Golden) Post Graduate
  • Class 59: Retriever (Golden) Limit
  • Class 60: Retriever (Golden) Open
  • Class 61: Bracco Italiano Post Graduate
  • Class 62: Bracco Italiano Open
  • Class 63: Curly Coated Retriever Post Graduate
  • Class 64: Curly Coated Retriever Open
  • Class 65: Weimaraner Post Graduate
  • Class 66: Weimaraner Open
  • Class 67: Spanish Water Dog Post Graduate
  • Class 68: Spanish Water Dog Open
  • Class 69: Irish Water Spaniel Post Graduate
  • Class 70: Irish Water Spaniel Open
  • Class 71: A.V. Gundog N.S.C. Puppy
  • Class 72: A.V. Gundog N.S.C. Open
  • Class 73: Any Variety Gundog Puppy
  • Class 74: Any Variety Gundog Junior
  • Class 75: Any Variety Gundog Post Graduate
  • Class 76: Any Variety Gundog Open
  • Class 77: Any Variety Gundog Veteran

Working Group Type: Breed Group (Working)

Judge: Miss Aldona Vanson ( Tiesto)
  • Class 78: Rottweiler Puppy
  • Class 79: Rottweiler Junior
  • Class 80: Rottweiler Post Gradaute
  • Class 81: Rottweiler Open
Judge: Miss Emily Green (Waldershelf)
  • Class 82: Bernese Mountain Dog Puppy
  • Class 83: Bernese Mountain Dog Junior
  • Class 84: Bernese Mountain Dog Post Graduate
  • Class 85: Bernese Mountain Dog Open
Judge: Mr. Neil Peat (Fyrdraca)
  • Class 86: Great Dane Puppy
  • Class 87: Great Dane Junior
  • Class 88: Great Dane Post Graduate
  • Class 89: Great Dane Open
Judge: Mrs. Lorraine Flynn (Nerroli)
  • Class 90: Boxer Puppy
  • Class 91: Boxer Junior
  • Class 92: Boxer Post Graduate
  • Class 93: Boxer Open
Judge: Ms Stella Baxter (Davistell/Starcove)
  • Class 94: Newfoundland Puppy
  • Class 95: Newfoundland Junior
  • Class 96: Newfoundland Post Graduate
  • Class 97: Newfoundland Open
Judge: Mr. Jonathan Davies (Kent)
  • Class 98: Leonberger Puppy
  • Class 99: Leonberger Junior
  • Class 100: Leonberger Post Graduate
  • Class 101: Leonberger Open
Judge: Mrs. Pippa Davies (Amathus)
  • Class 102: Alaskan Malamute Post Gradaute
  • Class 103: Alaskan Malamute Open
  • Class 104: Bullmastiff Post Graduate
  • Class 105: Bullmastiff Open
  • Class 106: Dobermann Post Graduate
  • Class 107: Dobermann Open
  • Class 108: Dogue de Bordeaux Post Graduate
  • Class 109: Dogue de Bordeaux Open
  • Class 110: Siberian Husky Post Graduate
  • Class 111: Siberian Husky Open
  • Class 112: Russian Black Terrier Post Graduate
  • Class 113: Russian Black Terrier Open
  • Class 114: A.V. Working N.S.C. Puppy
  • Class 115: A.V. Working N.S.C. Open
  • Class 116: Any Variety Working Puppy
  • Class 117: Any Variety Working Junior
  • Class 118: Any Variety Working Post Graduate
  • Class 119: Any Variety Working Open
  • Class 120: Any Variety Working Veteran

Pastoral Group Type: Breed Group (Pastoral)

Judge: Miss Eleri Buck (Holywell)
  • Class 121: Rough Collie Puppy
  • Class 122: Rough Collie Junior
  • Class 123: Rough Collie Post Graduate
  • Class 124: Rough Collie Open
Judge: Mrs. Lyndsay Paipala (Rogansrock)
  • Class 125: Border Collie Puppy
  • Class 126: Border Collie Junior
  • Class 127: Border Collie Post Graduate
  • Class 128: Border Collie Open
Judge: Mrs. Kay Hogg (Keltybrae)
  • Class 129: Welsh Corgi (Pembroke) Puppy
  • Class 130: Welsh Corgi (Pembroke) Junior
  • Class 131: Welsh Corgi (Pembroke) Post Graduate
  • Class 132: Welsh Corgi (Pembroke) Open
Judge: Mrs. Cathy Proctor (Cathbri)
  • Class 133: Finnish Lapphund Puppy
  • Class 134: Finnish Lapphund Junior
  • Class 135: Finnish Lapphund Post Graduate
  • Class 136: Finnish Lapphund Open
Judge: Mr. Norman Hugan (Syrinx)
  • Class 137: Belgian Sheherd Dog (Gorenendael) Puppy
  • Class 138: Belgian Shepherd Dog (Groenendael) Post Graduate
  • Class 139: Belgian Shepherd Dog (Groenendael) Limit
  • Class 140: Belgian Shepherd Dog (Groenendael) Open
  • Class 141: Belgian Shepherd Dog (Tervueren) Puppy
  • Class 142: Belgian Shepherd Dog (Tervueren) Post Graduate
  • Class 143: Belgian Shepherd Dog (Tervueren) Limit
  • Class 144: Belgian Shepherd Dog (Tervueren) Open
  • Class 145: Belgian Shepherd Dog (Malinois) Puppy
  • Class 146: Belgian Shepherd Dog (Malinois) Post Graduate
  • Class 147: Belgian Shepherd Dog (Malinois) Open
Judge: Miss L. J. Bermingham (Bamcint/Chezanna)
  • Class 148: Australian Shepherd Puppy
  • Class 149: Australian Shepherd Junior
  • Class 150: Australian Shepherd Post Graduate
  • Class 151: Australian Shepherd Open
  • Class 152: Briard Post Graduate
  • Class 153: Briard Open
  • Class 154: Bearded Collie Puppy
  • Class 155: Bearded Collie Post Graduate
  • Class 156: Bearded Collie Open
Judge: Mrs. Eileen Cameron (Jazzmonta)
  • Class 157: Samoyed Special Yearling
  • Class 158: Samoyed Limit
  • Class 159: Samoyed Open
Judge: Ms Dawne Cochrane (Myatoksci)
  • Class 160: Pyrenean Mountain Dog Puppy
  • Class 161: Pyrenean Mountain Dog Junior
  • Class 162: Pyrenean Mountain Dog Post Gradaute
  • Class 163: Pyrenean Mountain Dog Open
Judge: Ms Lyn Maxwell (Aintshe)
  • Class 164: Shetland Sheepdog Puppy
  • Class 165: Shetland Sheepdog Junior
  • Class 166: Shetland Sheepdog Post Graduate
  • Class 167: Shetland Sheepdog Open
  • Class 168: Hungarian Puli Post Graduate
  • Class 169: Hungarian Puli Open Dog
  • Class 170: Hungarian Puli Open Bitch
  • Class 171: German Shepherd Dog Post Graduate
  • Class 172: German Shepherd Dog Open
  • Class 173: Old English Sheepdog Post Graduate
  • Class 174: Old English Sheepdog Open
  • Class 175: Pyrenean Sheepdog (Long Haired) Post Graduate
  • Class 176: Pyrenean Sheepdog (Long Haired) Open
  • Class 177: A.V. Pastoral N.S.C. Puppy
  • Class 178: A.V. Pastoral N.S.C. Open
  • Class 179: Any Variety Pastoral Puppy
  • Class 180: Any Variety Pastoral Junior
  • Class 181: Any Variety Pastoral Post Graduate
  • Class 182: Any Variety Pastoral Open
  • Class 183: Any Variety Pastoral Veteran

Hound Group Type: Breed Group (Hound)

Judge: Miss Lynn Bailey (Salenko)
  • Class 184: Whippet Puppy
  • Class 185: Whippet Junior
  • Class 186: Whippet Post Graduate
  • Class 187: Whippet Limit
  • Class 188: Whippet Open
Judge: Mr. Bill Armstrong (Cornstalk)
  • Class 189: Beagle Puppy
  • Class 190: Beagle Junior
  • Class 191: Beagle Post Graduate
  • Class 192: Beagle Open
Judge: Mr. Mark Ord (Marnadee (Formerly))
  • Class 193: Basset Griffon Vendeen (Petit) Puppy
  • Class 194: Basset Griffon Vendeen (Petit) Open
  • Class 195: Basset Griffon Vendeen (Grand) Puppy
  • Class 196: Basset Griffon Vendeen (Grand) Open
  • Class 197: Basenji Post Graduate
  • Class 198: Basenji Open
  • Class 199: Borzoi Puppy
  • Class 200: Borzoi Junior
  • Class 201: Borzoi Post Graduate
  • Class 202: Borzoi Open
  • Class 203: Dachshund (Miniature Long Haired) Puppy
  • Class 204: Dachshund (Miniature Long Haired) Special Yearling
  • Class 205: Dachshund (Miniature Long Haired) Post Graduate
  • Class 206: Dachshund (Miniature Long Haired) Open
  • Class 207: Dachshund (Miniature Smooth Haired) Puppy
  • Class 208: Dachshund (Miniature Smooth Haired) Special Yearling
  • Class 209: Dachshund (Miniature Smooth Haired) Post Graduate
  • Class 210: Dachshund (Miniature Smooth Haired) Open
  • Class 211: Dachshund (Miniature Wire Haired) Post Graduate
  • Class 212: Dachshund (Miniature Wire Haired) Open
  • Class 213: Dachshund (Long Haired) Post Graduate
  • Class 214: Dachshund (Long Haired) Open
  • Class 215: Dachshund (Smooth Haired) Post Graduate
  • Class 216: Dachshund (Smooth Haired) Open
  • Class 217: Dachshund (Wire Haired) Post Graduate
  • Class 218: Dachshund (Wire Haired) Open
  • Class 219: Deerhound Post Graduate
  • Class 220: Deerhound Open
  • Class 221: Elkhound Post Graduate
  • Class 222: Elkhound Open
  • Class 223: Irish Wolfhound Post Graduate
  • Class 224: Irish Wolfhound Open
  • Class 225: Rhodesian Ridgeback Post Graduate
  • Class 226: Rhodesian Ridgeback Open
  • Class 227: Saluki Post Graduate
  • Class 228: Saluki Open
  • Class 229: A.V. Hound N.S.C. Puppy
  • Class 230: A.V. Hound N.S.C. Open
  • Class 231: Any Variety Hound Puppy
  • Class 232: Any Variety Hound Junior
  • Class 233: Any Variety Hound Post Graduate
  • Class 234: Any Variety Hound Open
  • Class 235: Any Variety Hound Veteran

Utility Group Type: Breed Group (Utility)

Judge: Mrs. Francine Phillips (Fullang)
  • Class 236: Chow Chow Puppy
  • Class 237: Chow Chow Special Yearling
  • Class 238: Chow Chow Post Gradaute
  • Class 239: Chow Chow Open
Judge: Mrs. Louise Clement (Perditas/Caldecacre)
  • Class 240: Dalmatian Puppy
  • Class 241: Dalmatian Junior
  • Class 242: Dalmatian Post Graduate
  • Class 243: Dalmatian Open
Judge: Mr. Alessio Mucciarelli (Changelife)
  • Class 244: Bulldog Puppy
  • Class 245: Bulldog Junior
  • Class 246: Bulldog Post Graduate
  • Class 247: Bulldog Open
Judge: Mr. Alan Carter (Alamiks)
  • Class 248: Shih Tzu Puppy
  • Class 249: Shih Tzu Junior
  • Class 250: Shih Tzu Post Graduate
  • Class 251: Shih Tzu Open
  • Class 252: Lhasa Apso Puppy
  • Class 253: Lhasa Apso Junior
  • Class 254: Lhasa Apso Post Graduate
  • Class 255: Lhasa Apso Open
  • Class 256: Tibetan Spaniel Post Graduate
  • Class 257: Tibetan Spaniel Open
  • Class 258: Tibetan Terrier Post Graduate
  • Class 259: Tibetan Terrier Open
Judge: Mr. Stuart Smith (Bondor)
  • Class 260: Poodle (Toy) Puppy
  • Class 261: Poodle (Toy) Special Yearling
  • Class 262: Poodle (Toy) Post Graduate
  • Class 263: Poodle (Toy) Open
  • Class 264: Poodle (Miniature) Puppy
  • Class 265: Poodle (Miniature) Special Yearling
  • Class 266: Poodle (Miniature) Post Graduate
  • Class 267: Poodle (Miniature) Open
  • Class 268: Poodle (Standard) Puppy
  • Class 269: Poodle (Standard) Special Yearling
  • Class 270: Poodle (Standard) Post Graduate
  • Class 271: Poodle (Standard) Open
Judge: Mrs. Jane Gregory (Yennek)
  • Class 272: Eurasier Puppy
  • Class 273: Eurasier Open
  • Class 274: French Bulldog Post Gradaute
  • Class 275: French Bulldog Open
  • Class 276: German Spitz (Mittel) Post Graduate
  • Class 277: German Spitz (Mittel) Open
  • Class 278: German Spitz (Klein) Post Graduate
  • Class 279: German Spitz (Klien) Open
  • Class 280: Keeshond Post Graduate
  • Class 281: Keeshond Open
  • Class 282: Miniature Schnauzer Post Graduate
  • Class 283: Miniature Schnauzer Open
  • Class 284: Schipperke Limit
  • Class 285: Schipperke Open Dog
  • Class 286: Schipperke Open Bitch
  • Class 287: Shiba Inu Post Graduate
  • Class 288: Shiba Inu Open
  • Class 289: A.V. Utility N.S.C. Puppy
  • Class 290: A.V. Utility N.S.C. Open
  • Class 291: Any Variety Utility Puppy
  • Class 292: Any Variety Utility Junior
  • Class 293: Any Variety Utility Post Graduate
  • Class 294: Any Variety Utility Open
  • Class 295: Any Variety Utility Veteran

Terrier Group Type: Breed Group (Terrier)

Judge: Mr. Tom Mather (Barklots)
  • Class 296: Soft-Coated Wheaten Terrier Puppy
  • Class 297: Soft-Coated Wheaten Terrier Junior
  • Class 298: Soft-Coated Wheaten Terrier Post Graduate
  • Class 299: Soft-Coated Wheaten Terrier Open
Judge: Mr. P. Armstrong (Nottingham)
  • Class 300: Border Terrier Puppy Dog
  • Class 301: Border Terrier Junior Dog
  • Class 302: Border Terrier Post Graduate Dog
  • Class 303: Border Terrier Open Dog
Judge: Mr. P. Brannan (Brankel)
  • Class 304: Border Terrier Puppy Bitch
  • Class 305: Border Terrier Junior Bitch
  • Class 306: Border Terrier Post Graduate Bitch
  • Class 307: Border Terrier Open Bitch
Judge: Mrs. Luck Gellartly (Whitwitch)
  • Class 308: Scottish Terrier Puppy
  • Class 309: Scottish Terrier Junior
  • Class 310: Scottish Terrier Post Graduate
  • Class 311: Scottish Terrier Open
  • Class 312: Bedlington Terrier Post Graduate
  • Class 313: Bedlington Terrier Open
Judge: Miss Nicola Ketley (Enjakay)
  • Class 314: Bull Terrier Puppy
  • Class 315: Bull Terrier Post Graduate
  • Class 316: Bull Terrier Open Dog
  • Class 317: Bull Terrier Open Bitch
  • Class 318: Miniature Bull Terrier Puppy
  • Class 319: Miniature Bull Terrier Open
  • Class 320: Fox Terrier (Wire) Post Graduate
  • Class 321: Fox Terrier (Wire) Open
  • Class 322: Fox Terrier (Smooth) Post Graduate
  • Class 323: Fox Terrier (Smooth) Open
  • Class 324: Staffordshire Bull Terrier Special Yearling
  • Class 325: Staffordshire Bull Terrier Post Graduate
  • Class 326: Staffordshire Bull Terrier Open
Judge: Mrs. Gillian Knight (Talanors)
  • Class 327: Cairn Terrier Post Graduate
  • Class 328: Cairn Terrier Open
  • Class 329: Jack Russell Post Graduate
  • Class 330: Jack Russell Terrier Open
  • Class 331: Kerry Blue Terrier Post Graduate
  • Class 332: Kerry Blue Terrier Open
  • Class 333: Norfolk Terrier Post Graduate
  • Class 334: Norfolk Terrier Open
  • Class 335: Norwich Terrier Post Graduate
  • Class 336: Norwich Terrier Open
  • Class 337: Parson Russell Terrier Post Graduate
  • Class 338: Parson Russell Terrier Open
  • Class 339: Welsh Terrier Post Graduate
  • Class 340: Welsh Terrier Open
  • Class 341: A.V. Terrier N.S.C. Puppy
  • Class 342: A.V. Terrier N.S.C. Open
  • Class 343: Any Variety Terrier Puppy
  • Class 344: Any Variety Terrier Junior
  • Class 345: Any Variety Terrier Post Graduate
  • Class 346: Any Variety Terrier Open
  • Class 347: Any Vareity Terrier Veteran

Toy Group Type: Breed Group (Toy)

Judge: Ms Roxane Hobbs (Beaconsflyde)
  • Class 348: Cavalier King Charles Spaniel Puppy
  • Class 349: Cavalier King Charles Spaniel Junior
  • Class 350: Cavalier King Charles Spaniel Post Graduate
  • Class 351: Cavalier King Charles Spaniel Open
  • Class 352: Miniature Pinscher Post Graduate
  • Class 353: Miniature Pinscher Open
  • Class 354: Chinese Crested Post Graduate
  • Class 355: Chinese Crested Open
Judge: Miss Julita Vaitekunaite (Milendo)
  • Class 356: Chihuahua (L/C) Puppy
  • Class 357: Chihuahua (L/C) Junior
  • Class 358: Chihuahua (L/C) Post Graduate
  • Class 359: Chihuahua (L/C) Open
  • Class 360: Chihuahua (S/C) Puppy
  • Class 361: Chihuahua (S/C) Junior
  • Class 362: Chihuahua (S/C) Post Graduate
  • Class 363: Chihuahua (S/C) Open
Judge: Mr. Alan Carter (Alamiks)
  • Class 364: Papillon Puppy
  • Class 365: Papillon Junior
  • Class 366: Papillon Post Graduate
  • Class 367: Papillon Open
  • Class 368: Pomeranian Open
Judge: Mrs. Chris Knight (Carolus)
  • Class 369: Bichon Frise Post Graduate
  • Class 370: Bichon Frise Open
  • Class 371: Coton de Tulear Post Graduate
  • Class 372: Coton de Tulear Open
  • Class 373: English Toy Terrier Special Yearling
  • Class 374: English Toy Terrier Post Graduate
  • Class 375: English Toy Terrier Open
  • Class 376: Italian Greyhound Post Graduate
  • Class 377: Italian Greyhound Open
  • Class 378: Japanese Chin Special Yearling
  • Class 379: Japanese Chin Post Graduate
  • Class 380: Japanese Chin Open
  • Class 381: King Charles Spaniel Special Yearling
  • Class 382: King Charles Spaniel Post Graduate
  • Class 383: King Charles Spaniel Open
  • Class 384: Pekingese Open
  • Class 385: Pug Puppy
  • Class 386: Pug Junior
  • Class 387: Pug Post Graduate
  • Class 388: Pug Open
  • Class 389: Yorkshire Terrier Open
  • Class 390: A.V. Toy N.S.C. Puppy
  • Class 391: A.V. Toy N.S.C. Open
  • Class 392: Any Variety Toy Puppy
  • Class 393: Any Variety Toy Junior
  • Class 394: Any Variety Toy Post Graduate
  • Class 395: Any Variety Toy Open
  • Class 396: Any Variety Toy Veteran

Any Variety Classes Type: General

Judge: Mr. Tom Mather (Barklots)
  • Class 397: Any Variety Rare Breeds Open
  • Class 398: Any Variety Brace
  • Class 399: Any Variety Breeders Open
  • Class 400: Any Variety Not Bred by Exhibitors Open
  • Class 401: Any Variety Stakes Minor Puppy
  • Class 402: Any Variety Stakes Puppy
  • Class 403: Any Variety Stakes Junior
  • Class 404: Any Variety Stakes Post Graduate
  • Class 405: Any Variety Stakes Open

West Highland White Terriers Type: Breed Group (Terrier)

Judge: Mrs. Luck Gellartly (Whitwitch)
  • Class 406: West Highland White Terrier Post Graduate
  • Class 407: West Highland White Terrier Open

Griffon Bruxellois Type: Breed Group (Toy)

Judge: Mrs. Chris Knight (Carolus)
  • Class 408: Griffon Bruxellois Open

Junior Warrant Competition Qualifying Heat Type: General

Judge: Mrs. Jane Gregory (Yennek)
  • Class 409: The Junior Warrant Competition - Qualifying Heat

Handling Classes

  • Class A 6 - 11 years YKC Members Handling Class - please add YKC Number after Name
  • Class B 12 - 17 years YKC Members Handling Class - Please add YKC Number after Name
  • Class C 18-24 years YKC Members Handling Class - Please add YKC Number after Name
  • Class D Junior Handling Association 6 - 11 years
  • Class E Junior Handling Association 12 - 16 years
  • Class F Adult Handling 17 - 35 years
  • Class G Adult Handling Class 36 - 54 years
  • Class H Adult Handling 55 +

Would you like to enter this show?

Enter this show

Or, return to the list of upcoming shows